DUBEN

Úterý

17. 4.

18:00

Co dýcháme a co zanecháme?

Přednáška v rámci doprovodného programu ke Dni země. 

 

Středa 

18. 4.

18:00

Václav Čáp

VNITŘNÍ UZDRAVENÍ

Spolupracovník a překladatel maltského kněze a exorcisty Eliase Velly bude pokračovat na téma Vnitřní uzdravení, které bude opět rozděleno do dvou bloků, tentokrát Vnitřní uzdravení skrze 1. ODPUŠTĚNÍ a 2. BOŽÍ POHLED. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

Čtvrtek

19.4.

18:00

Mgr. Kristýna Malinowská

VŠE O PEČIVU...

aneb co se v obchodě nedozvíte.

Vila Machů vás srdečně zve na přednášku nutriční specialistky Mgr. Kristýny Malinowské. Společně si popovídáme o mnohými milovaném a zároveň odříkaném pečivu. Poradím vám, jak se v jednotlivých druzích vyznat, na co se soustředit, dozvíte se zajímavosti o lepku, a také o jeho cestě naším tělem a pozornost zaměříme také na celiakii. To a mnohem více odhalíte spolu s námi, když dorazíte. Vstupné dobrovolné. Společenský sál

Pátek

20. 4.

20:00

LAM TRIO POHODOVÝ Jazz a swing 30. a 40. let 20. století ŠLÁGRY PRVNÍ REPUBLIKY A JAZZ AGE.  LAM TRIO vystoupí ve složení: LADISLAV KOKEŠ – housle, kornet, melofón, zpěv. ALEŠ NITRA – kytara, ukulele, zpěv. MILAN HOLUB – kontrabas. Společenský sál. Vstupné: 100 Kč. Předprodej vstupenek od 10. 4. v Kavárně Vila. 

Čtvrtek

26. 4.

18:00

Marek Šimíček

RUSKÉ ŘEKY

Přednáška Marka Šimíčka o sjíždění ruských řek Leny, uralské říčky Sob, Sajanské Oky, kaňonu Orcha Bom s délkou přes 70 km na lodi kopřivnické firmy HRAB BOATS. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci. 
     

Sobota

28. 4.

14:00

KOŠT VÍN

2. ROČNÍK KOŠTU VÍN VE VILE!

V ceně neomezená degustace vín od desítek vinařů z jižní Moravy. K poslechu bude hrát cimbálová muzika Pramínky v Kavárně Vila i společenském sále od 17:00 hod. Občerstvení zajištěno. Každý účastník obdrží skleničku s logem vily a katalog vín. Obsluha v krojích. Předprodej vstupenek od 1. dubna v Kavárně Vila. 

PŘIPRAVUJEME

Středa

2. 5.

18:00

BOHUMIL HRABAL

Mgr. Ladislav Cvíček

Úspěšný cyklus s názvem Spisovatelé: jak je znáte i neznáte, pokračuje. Tentokrát bude přednáška zaměřena na život a dílo Bohumila Hrabala. Společenský sál. Vstupné dobrovolné. Doporučujeme rezervaci.

Čtvrtek

3. 5. 

OKÝBACHI Pohodový večer hudebního dua Okýbachi. Vstupné dobrovolné.

Pátek

11. 5.

DUO KYTARISTÉ
 
Rudy Horvat & Radim Přidal
Hudební večer v podání kytarového dua, přijede do vily Machů již podruhé. Zazní instrumentální úpravy populárních písní, ale také jazzové standardy i autorské skladby, to vše s osobitým rukopisem obou kytaristů a úctou k hudebním vzorům, jako jsou Bill Frisell či Pat Metheny.  Doporučujeme rezervaci.

Informace o akcích najdete také v Potravinách u Laciny.